O MNIE

dr n. med. Agnieszka Strózik-Kręcichwost

Jestem lekarzem pracującym na stanowisku Starszego Asystenta w Oddziale Diabetologii i Chorób Metabolicznych z Pododdziałem Stopy Cukrzycowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Barbary w Sosnowcu.

Moja kariera zawodowa trwająca nieprzerwanie od 2005 roku nauczyła mnie opanowania, odpowiedzialności za podejmowane decyzje a także pełnej samodzielności zawodowej oraz właściwego rozpoznawania różnych indywidualnych potrzeb pacjentów.

Jestem osobą cierpliwą, empatyczną, skrupulatną, dociekliwą, konsekwentną i uczciwą. Dokładam wszelkich starań by rzetelnie wykonywać swoją pracę mając na uwadze przede wszystkim zdrowie i dobro pacjenta.

W wykonywanej przeze mnie pracy Specjalisty Diabetologa szczególne zainteresowanie poświęcam cukrzycy ciążowej oraz wszelkim zaburzeniom gospodarki węglowodanowej (w tym insulinooporności i cukrzycy) u kobiet planujących oraz będących w ciąży. Nie mniej chętnie zajmuję się diagnostyką oraz leczeniem każdego typu cukrzycy oraz jej powikłań w oparciu o aktualne standardy Europejskiego i Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Uczestniczę także w różnego rodzaju kursach, sympozjach i konferencjach zawodowych zarówno na szczeblu krajowym jak i zagranicznym. Dzięki temu staram się postępować zgodnie a aktualnymi zaleceniami towarzystw naukowych wykorzystując również najnowsze metody leczenia by jak najlepiej służyć pacjentowi i jego rodzinie.